English Languages

Change Language


Albania Albania - Property in Saranda Albania

Albania Country: Albania (1341)
search Filters (1)

 • Albania Saranda:

 • Sale Type:  location City
  signup Email Alert   fav  

  Found 826 Saranda properties for sale

 • pool
 • Apartment


  New Build

  Studio

  Bedroom

  -

  Baths

  67,000 EUR

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 67,000 EUR

 • Swimming Pool
  Air Conditioning
  Central heating

  Description Golden Beach Residence. When it comes to holiday properties and investments, ''''''''G
  Detail County: Qarku i Vlorës City: Sarandë Zip code: 9701 Sale price: € Start from 2000 €/sq.meter Outdoor amenities BalconyLiftGrillPoolParking Distances Beach: 10 m Bus: 50 m Pharmacies: 50 m Bakery: 50 m Restaurant: 20 m Coffee shop: 20 m...More Details
 • House-Villa


  Off-Plan

  3

  Bedrooms

  3

  Baths

  470,000 EUR
   300 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 470,000 EUR

 • SARANDE, SHITET VILE 3- KAT
  Sarande, Shitet Vile 3-Kat. Vilat kane nje siperfaqe totale prej 300m2, dhe jane pjese e nje kompleksi te ri ne ndertim e siper. Vila eshte e perbere nga 3 - Kate, ku kati i pare eshte garazh, kati i dyte eshte i organizuar nga salloni, 1 tualet dhe pishine, kati i trete eshte i perbere nga 3 dhoma gjumi dhe 2 tualete. Plazhet e jashtëzakonshme, pamja, vendet historike, janë disa nga arsyet që Saranda po konsiderohet si një nga vendpushi...More Details
 • Advertisement

  Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  POA
  Price On Application

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 0 EUR

 • WE SELL APARTMENT 2 + 1 IN SARANDE
  APARTMENT 2 + 1 IN SARANDE. THE APARTMENT IS LOCATED ON THE 6TH FLOOR A NEW BUILDING WELL ADMINISTRATED WITH DIRECT ELEVATOR ON THE MAIN ROAD NEIGHBOR NUMBER 1 GEORGE ARJANITI ORGANIZED BY 2 LIVING ROOMS, 2 BEDROOMS, 2 TOILETS AND 2 BALCONIES WITH FULL VIEW FROM THE SEA AND THE SKIN CASTLE. THE FLOOR AND DOORS WILL BE COMPLETED UNDER THE OWNER'S BUDGET ACCORDING TO THE CLIENT'S PREFERENCE. AVAILABLE REGULAR PROPERTY DOCUMENTS. Bedrooms: ...More Details
 • Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  80,000 EUR
   50 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 80,000 EUR

 • APARTAMENT 1+1 PER SHITJE NE SARANDE ,PRANE HOTEL NERTILI!
  Apartamenti ndodhet ne katin e pare te banimit,i sapomobiluar.Siperfaqja organizohet ne nje sallon dhe kend gatimi, nje dhome gjumi,nje tualet si dhe nje ballkon qe ofron pamje nga deti. Apartamenti shitet i mobiluar me te gjitha pajisjet e domosdoshme per banim. Per me shume informacion mund te na kontaktoni. Gross Area: 50 m2 Interior Area: 50 m2 Bedrooms: 1 Baths: 1 Living room: 1 Floor: 5 Type...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  1

  Baths

  75,000 EUR
   60 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 75,000 EUR

 • 2+1 super apartment near the beach in Saranda for Sale!
  2+1 super apartment near the beach in Saranda for Sale! The apartment is located on the fourth floor of the building near "Turizëm-Kanali i Cukës road". The building has an elevator and the apartment has proper documentations. The apartment Is fully furnished with a modern style, The total surface of the apartment is 76 m2 and the residential surface is 60 m2. It is organised in 1 living room/kitchen, 2 bedrooms, 1 toilet and a balcony. The build...More Details
 • Apartment


  Resale

  3

  Bedrooms

  1

  Baths

  POA
  Price On Application
   100 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 0 EUR

 • 3+1 super penthouse with sea view in Saranda for Sale!
  3+1 super penthouse with sea view in Saranda for Sale! The penthouse is located near "Turizem-Kamali i Cukes" road. The building has an elevator. The penthouse Is fully furnished with a modern style, The total surface of the penthouse is 250 m2 and the residential surface is 100 m2. It is organized in 1 living room/kitchen, 3 bedrooms, 1 toilet , a terrace with spectacular sea view and a balcony. For further information and a visit to the propert...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  2

  Baths

  150,000 EUR
   110 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 150,000 EUR

 • Super apartment with fantastic sea view in Saranda for sale!
  Super apartment with fantastic sea view in Saranda for sale! The apartment is located on the fourth floor of the building , near "Mitat Hoxha". The apartment is fully furnished and with the proper documents. The building has an elevator. The total surface of the apartment is 136 m2 while the residential surface is 110 m2. The apartment is organized in 1 living room/ dining room, 2 bedrooms, 1 kitchen, 2 bathrooms and a balcony where you can enjoy...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  2

  Baths

  99,000 EUR
   95 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 99,000 EUR

 • 2+1 penthouse in Saranda for sale!
  2+1 penthouse in Saranda for sale! The penthouse is located near "Turizem-Kanali i Cukes" road. It has a total surface of 110 m2 and a residential surface of 95 m2. It is organized in 1 living room/kitchen , 2 bedrooms, 2 bathrooms and a terrace. The building has elevator and is near to the beach. For further information and a visit to the property, feel free to contact us! Gross Area: 110 m2 Interior Area: 95 m2 Bedrooms: ...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  1

  Baths

  90,000 EUR
   110 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 90,000 EUR

 • 2+1 apartament in Saranda for sale!
  2+1 apartament in Saranda for sale! 2+1 apartment in Saranda for sale! The apartment is located near "Turizem-Kanali i Cukes" road. It has a total surface of 140 m2 and a residential surface of 110 m2. It is organized in 1 living room/kitchen , 2 bedrooms, 1 bathroom and a terrace. The building has elevator and is near to the beach. For further information and a visit to the property, feel free to contact us! Gross Area: 140 m2 Interi...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  1

  Baths

  77,000 EUR
   95 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 77,000 EUR

 • 2+1 apartament in Saranda for sale!
  2+1 apartament in Saranda for sale! 2+1 apartment in Saranda for sale! The apartment is located near "Turizem-Kanali i Cukes" road. It has a total surface of 110 m2 and a residential surface of 95 m2. It is organized in 1 living room/kitchen , 2 bedrooms, 1 bathroom and a terrace. The building has elevator and is near to the beach. For further information and a visit to the property, feel free to contact us! Gross Area: 110 m2 Interio...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  1

  Baths

  85,000 EUR
   70 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 85,000 EUR

 • 2+1 apartament in Saranda for sale!
  2+1 apartament in Saranda for sale! 2+1 apartment in Saranda for sale! The apartment is located near "Butrinti" road. It has a total surface of 170 m2 and a residential surface of 70 m2. It is organized in 1 living room/kitchen , 2 bedrooms, 1 bathroom and a terrace with a surface of 90 m2. The building has an elevator. For further information and a visit to the property, feel free to contact us! Gross Area: 170 m2 Interior Area: ...More Details
 • Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  50,000 EUR
   50 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 50,000 EUR

 • 1+1 apartament in Saranda for sale!
  1+1 apartment in Saranda for sale! The apartment is located near "Idriz Alidhima" road and has proper documents. The total surface of the apartment is 57 m2 while the residential surface is 50 m2. It is organized in 1 living room/kitchen, 1 bedroom, 1 toilet and a balcony. For further information and visit to the property, feel free to contact us! Gross Area: 57 m2 Interior Area: 50 m2 Bedrooms: 1 Baths: 1 Living ...More Details
 • House-Villa


  Resale

  -

  Bedroom

  -

  Baths

  350,000 EUR
   330 (m2)
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 350,000 EUR

 • 2-storey Front sea view villa for sale in Dhermi
  Amazing sea view Villa for sale in Dhermi . Great opportunity to invest in Albania as Dhermi is one of the most favorite tourist spots in southern of Albania. Villa Size - 330 m2 Plot of land - 650 m2 Built in two floors: * First Floor - 3 Fully furnished studios 2 of them with kitchen .Front Sea view balconies and 1 garage. * second Floor - 2 seperated apartments 1 studio and 1 bedrooms apartment all furnished with a sea view veranda a...More Details
 • Bar-Restaurant


  New Build

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  84,000 EUR
   70 (m2)
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 84,000 EUR

 • LOKAL PER SHITJE SARANDE 70m2,
  Rruga 5 Gjergj Araniti Nr1 (Rruga Skenderbeu)...More Details
 • Advertisement

  Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  165,000 EUR
   80 (m2)
   Size


  Saranda, Albania

  Asking: € 165,000 EUR

 • Air Conditioning

  Apartment - Paradise for sale in Saranda
  Apartment - Paradise for sale in Saranda Are you looking for a unique and special apartment and the requirements, the criteria you have are very specific - Then you are being informed about the right apartment you are looking . The apartment is furnished and reconstructed in 2016 The total area of the apartment: 80 m / 2 Features of the apartment: The apartment is located on the Sixth floor Location of the apartment in the south - east of ...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  2

  Baths

  85,400 EUR
   110 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 85,400 EUR

 • TWO BEDROOM APARTMENT FOR SALE WITH SEA VIEW, SARANDA
  Two bedroom apartment for sale with sea view with a total area of 122m2. To the city center, only 10 min walking. Includes living room with kitchen, bathroom, 2 bedrooms, and 2 balconies. For more information, contact: Gross Area: 122 m2 Interior Area: 110 m2 Bedrooms: 2 Baths: 2 Living room: 1 Floor: 9 Type: Apartment Status: New Availability: Available Website Views: 619<br...More Details
 • Land-Plot


  Resale

  -

  Bedroom

  -

  Baths

  630,000 EUR

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 630,000 EUR

 • TRUALL PER SHITJE NE SARANDE !
  Trualli ofron mundesi mjaft te mire investimi per shkak te vendndodhjes strategjike qe ka,por dhe per faktin qe ndodhet ne nje zone te studjuar per ndertim. Ndodhet ne rrugen "Butrinti" ne Sarande. Ne nje siperfaqe totale prej 30000 m2 klienti mund te zgjedhe te bleje 5000 m2 te vendosur ne pozicionin qe atij i intereson. Gjithashtu eshte mundesia e zgjerimit ne baze te kerkeses. Prona disponon dokumentacion te rregullt hipotekor. Land...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  1

  Baths

  165,465 EUR
   94 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 165,465 EUR

 • TWO BEDROOM APARTMENT FOR SALE WITH SEA VIEW NEXT TO THE BEACH, SARANDA
  Two bedrooms apartment for sale with sea view with a total area of 111m2. Includes living room with kitchen, bathroom, 2 bedrooms, and a big balcony. For more information, contact Gross Area: 111 m2 Interior Area: 94 m2 Bedrooms: 2 Baths: 1 Living room: 1 Type: Apartment Status: New Availability: Available Website Views: 826 Documentation: Has Mortgage Features Vi...More Details
 • Land-Plot


  Resale

  -

  Bedroom

  -

  Baths

  50,000 EUR
   200 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 50,000 EUR

 • SHITET TOKE TRUALL NE SARANDE !
  Toka ndodhet prane detit, eshte toke truall me nje siperfaqe 200m2. Disponon leje per ndertim 4 kate cka e ben te mundshem investimin dhe per biznes. Ndodhet ne nje nga zonat me te mira te qytetit te Sarandes. Per me shume info kontaktoni! Interior Area: 200 m2 Type: Urban Land Status: Used Availability: Available Website Views: 1067 Documentation: Has Mortgage Location Address: Rruga JANAQ KUMI...More Details
 • Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  80,000 EUR
   75 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 80,000 EUR

 • SHITET APARTAMENT 1+1 NE SARANDE ME PAMJE NGA DETI
  Shitet apartament ne Sarande. Apartamenti organizohet ne dhomen e ndenjes ku perfshihet dhe ambienti i gatimit nje dhome gjumi dhe nje tualet. Apartamenti disponon certifikate pronesie. Per nje vizite ne prone na kontaktoni Gross Area: 80 m2 Interior Area: 75 m2 Bedrooms: 1 Baths: 1 Living room: 1 Floor: 5 Type: Apartment Status: New Availability: Available Website Views: 319...More Details
 • Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  80,000 EUR
   74 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 80,000 EUR

 • SHITET APARTAMENT 1+1 NE SARANDE ME PAMJE NGA DETI
  Shitet apartament ne Sarande. Apartamenti organizohet ne dhomen e ndenjes ku perfshihet dhe ambienti i gatimit nje dhome gjumi dhe nje tualet. Apartamenti disponon certifikate pronesie. Per nje vizite ne prone na kontaktoni Gross Area: 80 m2 Interior Area: 74 m2 Bedrooms: 1 Baths: 1 Living room: 1 Floor: 5 Type: Apartment Status: New Availability: Available Website Views: 418...More Details
 • Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  85,000 EUR
   72 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 85,000 EUR

 • SHITET NE SARANDE APARTAMENT 1+1 ME PAMJE NGA DETI
  Apartament per shitje ne zonen me te preferuar te Sarandes, 50 m larg nga deti. Apartamenti eshte i tipologjise 1+1 dhe organizohet nga nje ambient i perbashket i kuzhines me sallonin, nje dhome gjumi, tualeti dhe ballkon me pamje te mrekullueshme nga deti. Me punime shume cilesore, ndertim i viteve te fundit, sistem ngrohje-ftohje. Per informacion te metejshem dhe nje vizite ne prone ju lutem na kontaktoni! Gross Area: 80 m2 Inter...More Details
 • Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  60,000 EUR
   49 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 60,000 EUR

 • 1 + 1 APARTMENT FOR SALE IN SARANDE !!
  The apartment is located near the center, in a building built in recent years. It is organized with a living room + kitchen, a toilet, a bedroom and a balcony that unites them. It is also located very close to the coast, with every possible facility close to it which makes a very good investment for a quiet and beautiful life in one of the coastal centers of Albania. For more information contact us !! Gross Area: 67 m2 Interior Area: ...More Details
 • Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  60,000 EUR
   50 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 60,000 EUR

 • 1 + 1 APARTMENT FOR SALE IN SARANDE !!
  The apartment is located near the center, in a building built in recent years. It is organized with a living room + kitchen, a toilet, a bedroom and a balcony that unites them. It is also located very close to the coast, with every possible facility close to it which makes a very good investment for a quiet and beautiful life in one of the coastal centers of Albania. For more information contact us !! Gross Area: 69 m2 Interior Area: ...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  -

  Baths

  60,000 EUR
   75 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 60,000 EUR

 • SHITET APARTAMENT 2+1 NE QYTETIN E SARANDES
  Shitet apartament 2+1 ne lagjen nr.4 te qytetit te Sarandes, me siperfaqe 75 m2. Apartamenti ndodhet ne katin e dyte te nje pallati ekzistues, 100 m larg detit dhe organizohet ne dhome ndenje, kuzhina, 2 dhoma gjumi dhe tualeti. Zona ofron te gjitha facilitetet e mundshme per nje jetese sa me komode. Per çdo informacion dhe nje vizite ne prone kontaktoni agjentin imobiliar! Gross Area: 75 m2 Interior Area: 75 m2 Bedrooms: 2...More Details
 • Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  47,000 EUR
   58 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 47,000 EUR

 • Sarande, Shitet Apartament 1+1
  Sarande, Shitet Apartament 1+1. Apartament me nje siperfaqe 58m2, ndodhet ne katin e 7-te te nje pallatii te ri. Ambjenti organizohet nga salloni, 1 dhome gjumi, 1 tualet dhe 1 ballkon. Apartamenti eshte me pamje nga deti. Disponon Dokumentacion te Rregullt Hipotekor. Per me shume informacion, ju lutem na kontaktoni Gross Area: 58 m2 Interior Area: 58 m2 Bedrooms: 1 Baths: 1 Living room: 1 Floor...More Details
 • Hotel


  Resale

  -

  Bedroom

  16

  Baths

  POA
  Price On Application
   926 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 0 EUR

 • SHITET HOTEL NE SARANDE
  ShItet Hotel ne Sarande me siperfaqe ndertimi 925.5 m2 dhe siperfaqe trualli 500 m2. Hoteli organizohet ne 4 duplexe, 9 apartamente 1+1, ne dy apartamente 2+1 me verande 60 m2 dhe 16 tualete. Gjithashtu ka lavanteri me siperfaqe 100 m2, si dhe ambient parkimi per disa automjete. Hoteli disponon certifikate te rregullt pronesie. Eshte ne gjendje pune 12 muajt e vitit me nje klientele te rregullt prej shume vitesh. Per nje vizite ne prone na kontak...More Details
 • Apartment


  Resale

  2

  Bedrooms

  2

  Baths

  125,000 EUR
   115 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 125,000 EUR

 • SARANDE, SHITET APARTAMENT 2+1+2
  Shitet apartament 2+1+2 ne Srande, rruga Butrinti, Vije e Pare. Apartamenti ndodhet ne katin e 2-te , te nje pallati te Ri 7-katesh, dhe ka siperfaqe 115 m2. Apartamenti eshte i organizuar ne ambient ndenje dhe gatimi, dy dhoma gjumi, dy tualete dhe nje ballkon. Eshte i shtruar ne parket . Disponon dokumentacion te rregullt hipotekore. Per me teper informacione jeni te lutur te na kontaktoni. Gross Area: 115 m2 Interior...More Details
 • Apartment


  Resale

  3

  Bedrooms

  2

  Baths

  110,000 EUR
   100 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 110,000 EUR

 • SHITET APARTAMENT 3+1+2, SARANDE
  Shitet apartament 3+1+2 ne Sarande, rruga Hoxha Tasin ,50 m larg nga Detit. Apartamenti ndodhet ne katin e 4-te dhe organizohet nga salloni , ambienti i gatimit me vete, tre dhoma gjumi, dy tualete, nje depo dhe ballkoni. Apartamenti eshte i mobiluar. Zona ku ndodhet apartamenti eshte mjaft e preferuar, shum prane detit dhe qendres se qytetit. Disponon dokumentacion te rregullt hipotekore. Per me teper informacione jeni te lutur te...More Details
 • Apartment


  Resale

  1

  Bedroom

  1

  Baths

  93,500 EUR
   68 m2
   Size

   Exact Location Not Provided

  Saranda, Albania

  Asking: € 93,500 EUR

 • APARTAMENTE 1+1 NE SARANDE, ME PAMJE NGA DETI.
  Shesim apartamente Luxury ne Sarande, prane hotel Panorames. Objekti ndodhet 4 min ecje larg resorteve me te medha ne Sarande, ate te Santa Quarantes dhe Bougainville Bay. Ky objekt eshte rikonstruktuar se fundmi me cilesi bashkekohore. Tipologjia e apartamenteve 1+1 eshte e disponueshme nga kati 2 deri ne katin e 5 banim. Keto apartamente jane te organizuar : Ambjent dite bashke me ambjentin e gatimi,1 dhome gjumi, 1 tualet dhe ballkon...More Details
 • Advertisement
  Page 1 of 28
    Saranda Property
  Advertise your property for Free.
  Our unique distribution network reaches millions of visitors each and every month.
  Create your Free account here!